Giydirme Duvar Uygulamaları

Giydirme Duvar Uygulamaları

Alçıpan Giydirme Duvar  Sistemleri, dıştan ısı yalıtım sistemi uygulanmamış veya yeterli düzeyde olmayan binalarda, ısı yalıtımının doğal olarak da enerji tasarrufunun sağlanmasında ve evin içinde yan komşunuz ile bitişik olan beton duvarınızdan gelen gürültü ve istenmedik sesleri yok etmede etkili bir uygulamadır.

Elektrik tesisatı vb. kablolar alçıpanın arasındaki duvar boşluğuna yerleştirilir. Tüm kablolar, Duvar C Profillerinde bulunan özel yuvarlak deliklerden kolayca geçirilebilir. Bu delikler kabloların hızlı geçirilebilmesi için alçıpanın arasındaki duvar boşluğunda uygun yerlerde bulunur.

Alçıpan bölme duvar tuğla duvardan 9 kat daha hafiftir. Bu depremden daha az etkilenmesi anlamına gelmektedir. Alçıpan mükemmel ses ve ısı yalıtımı sağlar, Alçıpan ile eviniz nefes alır. Alçıpan içerisinde bulunan su moleküllerini bulunduğu ortamın nemi azaldığında ortama geri verir, ortamdaki nem fazlalaştığında kendi bünyesine hapseder, kısacası ortamın nemini dengeler. Alçıpan Bölme Duvarlar yer kaybına yol açmaz; minimum 7.5 cm duvar kalınlığı ile düzgün bir duvar elde edersiniz.

Uygulama Resimleri

Giydirme Duvar Uygulamaları Giydirme Duvar Uygulamaları Giydirme Duvar Uygulamaları Giydirme Duvar Uygulamaları Giydirme Duvar Uygulamaları Giydirme Duvar Uygulamaları Giydirme Duvar Uygulamaları Giydirme Duvar Uygulamaları Giydirme Duvar Uygulamaları Giydirme Duvar Uygulamaları Giydirme Duvar Uygulamaları Giydirme Duvar Uygulamaları
« Geri 1 | 2 İleri »