Asma Tavan Sistemleri

Asma Tavan Sistemleri

Bir mekanın algılanmasında tavan, oldukça etkin bir bileşendir, çünkü; mekanın diğer tüm yüzeyleri ile oranlandığında, büyük yer kaplar. Form, renk, ışık vb. araçlar kullanılarak, her amaç için uygun bir tavan tasarımı mümkündür. Asma tavan sisteminde ise, beklentiler, daha farklıdır.

Tavandaki her türlü tesisatı gizlemek, aydınlatma armatürleri, yangın dedektörleri gibi pek çok bileşeni monte etmek, akustik koşulları yerine getirmek, benzersiz iç mekan koşulları sağlamak ve elbette estetik kaygıları gidermek amacıyla Modüler Asma Tavan Sistemleri tercih edilmektedir.

Sağladığı mükemmel akustik ve aydınlatma sistemleriyle entegre olabilen yapısı ile Modüler Asma Tavan Sistemleri, daha iyi bir çalışma ortamı, bunun sonucunda da, daha verimli bir iş performansı yaratmaya katkıda bulunur.

Günümüzde, hem ortam koşullarını iyileştirmek, hem de can güvenliği sağlamak için, çoğunluğu tavan arasında bulunan havalandırma, yangın dedektörleri, yangın söndürme sistemi gibi cihazlar yoğun olarak kullanılmaktadır. Bu cihazlara, tamir ve bakım amacıyla erişim gereksinimi, Modüler Asma Tavan Sistemlerinin oluşumuna katkıda bulunan ana fikirlerin başında yer almaktadır. Modüler Asma Tavan Sistemleri, uygulanacağı mekanın kullanım özelliklerine göre farklı gereksinimleri karşılamak üzere metal, taşyünü, camyünü, kayayünü, alçı gibi farklı karakterlerde malzemelerden üretilirler.

MODEK Asma Tavan Sistemleri, tüm bu farklı malzemelerle üretilmiş zengin Modüler Asma Tavan Sistemleri ürün çeşidiyle, çağdaş mimarinin işlevsellik arayışını karşılamak için deneyimini ve bilgisini paylaşmaya hazır.

Uygulama Resimleri

Alçıpan Asma Tavan

Alçıpan Asma Tavan

Alçıpan asma tavan bütün iç mekan tavanlarda uygulanır. Ses ve yangına dayanıklıdır. Elektrik ve sıhhi tesisatları gizler.... devamı »

Alüminyum T-24 Asma Tavan

Alüminyum T-24 Asma Tavan

Taşıyıcı profillerle hazırlanan karolaja oluşturulmuş metal plakalardan oluşan asma tavan sistemidir.... devamı »

Clip-in Asma Tavan

Clip-in Asma Tavan

Clip-in sistemi üçgen şeklindeki gizli taşıyıcılar sayesinde ince bir derz görünümü oluşturup estetik görüntü sağlar.... devamı »

Danoline Asma Tavan

Danoline Asma Tavan

Bir İskandinav kuruluşu olan DANOLINE, modüler alçı asma tavan sistemlerinde, dünyanın en büyük üreticilerindendir... devamı »

Gökyüzü Asma Tavan

Gökyüzü Asma Tavan

Gökyüzü asma tavan modeli ile evler, işyerleri vb. bütün kapalı alanlar dekore edilebilmektedir.... devamı »

Karolam Asma Tavan

Karolam Asma Tavan

T-24 sistem taşıyıcılara uygun olarak üretilmiş uzun ömürlü ve dayanıklı tavan sistemleridir... devamı »

Taşyünü Asma Tavan

Taşyünü Asma Tavan

T-24 sistem taşıyıcılara uygun olarak üretilmiş uzun ömürlü ve dayanıklı tavan sistemleridir.... devamı »