Bölme Duvar Sistemleri

Bölme Duvar Sistemleri

Bölme Duvar Sistemleri uluslararası standartlara uygun olarak üretilmektedir. Bölme duvarlar, oluşturulan metal konstrüksiyon üzerine Flex, yangına dayanıklı, su ve yangına dayanıklı, alçıpanların veya Fireboard'un vidalanması ile oluşur. Derz dolgu işlemleri ile eksiz ve pürüzsüz yüzeyler elde edilir.

Bölme duvarlar yüksek derecede yangına dayanım, ses ve ısı yalıtımı sağlayan mükemmel sistemlerdir. Montajı temiz ve kolaydır. Bölme duvarlar üzerine boya, duvar kağıdı, karo, fayans vb. uygulamalar yapılabilmekte, elektrik, su, atık su vb. tesisatlar da kolayca gizlenebilmektedir.

Yangına dayanım, ses ve ısı yalıtımı ve depreme karşı davranış özellikleriyle bölme duvarlar her türlü iç mekan uygulamalarında mükemmel çözümler sunan benzersiz sistemlerdir.

Ayrıca mekanik, elektrik ve su tesisatını gizleme olanağı vererek eşsiz bir çözüm sunar. Alçıpanlar ile oluşturulan bölme duvarlar, yapıya etkiyen yükü hafifletir ve binanın hareketlerine uyumlu yapısıyla depremde de benzersiz bir güvenlik sağlar. Sinema, işyeri, otel, alışveriş merkezi, hastaneler gibi ticari yapılarda ve apartmanlarda; kaba inşaatı ve taşıyıcı duvarları tamamlanmış mekanların odalar arasında ve konutlar arasında uygulanır.

Avantajlar

  • Kolay ve hızlı montaj sağlar
  • Ekonomiktir, minimum malzemeyle işçilikten ve zamandan tasarruf sağlar
  • Binanın deprem riskine karşı yükünü hafifletir
  • Mükemmel ısı ve ses yalıtımı sağlar
  • Tesisat elemanlarını ve diğer görünmesi istenmeyen sistemleri rahatça gizler
  • Nefes alıp verir, ortamın nemini dengeler
  • Bakteri üretmez.

Uygulama Resimleri

Alçıpan Bölme Duvar

Alçıpan Bölme Duvar

Alçıpan Bölme Duvar Sistemleri odaları bölmek için veya yeni oda oluşturmak için uygulanır.... devamı »

Modüler Bölme Duvar

Modüler Bölme Duvar

Dinamikleşen ticari yaşam, çalışma ortamlarının mimari yapısını da, aynı dinamizme ayak uydurmaya zorlamaktadır... devamı »